Anasayfa Site Haritası İletişim English

YÖNETİM KURULU BAŞKANININ MESAJI

Altınbaş Holding'in temelleri 1950'lerde Mehmet Altınbaş tarafından atıldı. Altınbaş Holding bugün 4 milyar doları aşan aktif büyüklüğe ve 4.000 çalışana ulaştı. Bu başarı tüm çalışanlarımızın, bayilerimizin ve diğer iş ortaklarımızın özverili çabalarıyla gerçekleşti. Bugün Türkiye'nin en önde gelen uluslararası yatırımcılarından biri haline geldik. 60 yıla ulaşan tecrübemiz ve 5 kıtada yaptığımız uluslararası yatırımlar ile ülke ekonomisine artı değerler katarak her geçen yıl daha da büyüyoruz. Enerji, finans, mücevherat ve lojistik sektörlerinde bünyemizde yer alan otuz beş markamız ile 80 ülkeye ihracat yapıyor, Kıbrıs, Almanya, Bulgaristan,Makedonya, ABD ve Ukrayna'da istihdam yaratıyoruz.

Türkiye'nin hızlı büyüyen holdinglerinden biri olarak açık arayla hedeflerimizi aştık. Türkiye'nin profesyonel ve öncü gücü olarak istikrarlı büyümemizi sürdürdük. Asla öz değerlerimizden taviz vermeden, vizyonumuzdan şaşmadan, misyonumuz doğrultusunda ilerleyeceğiz. Şirketlerimiz kuruldukları günden bu yana faaliyet gösterdikleri sektörlerde ve ülkelerde lider olma vizyonu ile hareket ediyor. Dün olduğu gibi bugün de dürüst, ilkeli, ahlaklı, sorumlu, bilgili ve çevreye duyarlı tutumumuzdan vazgeçmeden sağlam adımlarla ilerliyoruz.

Altınbaş Holding olarak ALPET, ve ALPET Madeni Yağları ile enerjide, Creditwest Bank, Creditwest Faktoring, Creditwest Insurance, Creditwest Finance ve Altınbaş Kıymetli Madenler Borsası ile finansta, Altınbaş, Assos, Pera, Ellda, Era, ONSA ve Alstone markalarıyla mücevheratta, Transal ve Galata Denizcilik ile lojistikte faaliyet gösteriyoruz.

Büyük önem verdiğimiz eğitim alanındaki kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi ise Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı ile birlikte sürdürüyoruz. Her koşulda insan" yaklaşımı ile T.C İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'ni bir vakıf üniversitesi olarak hayata geçirdik. Altınbaş Holding olarak bundan sonra da sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Altınbaş Holding çatısı altında yer alan bütün şirketlerimiz, sürekli atılımlarda bulunmaya ve ilerlemeye devam edecek. Hızlı ve atak büyüme temel stratejimiz olacak. Önümüzdeki dönemde stratejik odaklılık gereği ana sektörlerimizde yoğunlaşırken kar ve verimlilikte bizi küresel düzeyde güçlü kılacak alanlara da yoğunlaşacağız. Uluslararası yatırımlarımızda, iş yaptığımız alanlarda Türkiye'nin adını en iyi şekilde duyuracak, katma değeri yüksek yeni yatırımlarla bölgedeki varlığımızı güçlendireceğiz.

Saygılarımla,

Vakkas ALTINBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Hakları Saklıdır